Günden güne gelişen ve yaygınlaşan ortodonti tedavi seçenekleriyle artık her yaştan insanımız ortodontik tedavi ile mutlu gülüşlere ve sağlıklı bir ağız yapısına kavuşmaktadır. Yetişkinlerde Ortodonti tedavisinde gelinen son nokta, yetişkinler için de mükemmel sonuçları beraberinde getirmektedir.

Yetişkinlerde Ortodonti tedavisi aracılığıyla, dişlerin çene kemiği içindeki hareketi sağlanır. Böylelikle dişlerin kesme veya kaplama gibi alternatifler olmadan düzenlenmesi sağlanmaktadır. Gelişim süreciniz ve yaşınıza paralel olarak günden güne değişen ve olumsuzluklarla şekillenen diş eti çekilmeleri ve kemik üzerindeki kayıplardan dolayı süregelen bozulmaların da önüne geçebilirsiniz. Yetişkinler için ortodonti tedavi, artık fazlasıyla tercih edilen seçenekler arasındadır. Yeter ki dişleriniz sağlıklı olsun. Her yaşta olumsuzluklar giderilebilir.

Yetişkinlerde ortodonti tedavisinde dişlerinize hafif kuvvetler uygulanarak düzelmeler sağlanıyor. "Kilitli Braket" ya da "Kapaklı Braketler" kullanılarak dokularda zarar en aza indiriliyor hatta olmuyor. Gülüşlerini daha da özgür kılmak isteyen, sosyal ya da iş çevresinde sıkılmadan konuşmak isteyen hastalar için hekimlerin uygun gördüğü noktada "Lingual Ortodonti Tedavisi" denilen görünmeyen braketler veya şeffaf plaklarla diş teli kullanmadan (İnvisalign, e-cligner…vs), telsiz ortodonti tedavisi uygulanabilir.

Volkan Güney - DoktorTakvimi.com